İçeriğe geç

Vali Kaldırım’dan SGC’ye veda ziyareti

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ne veda ziyaretinde bulunan Vali Kaldırım, ilimizde meslek hayatının en şerefli dönemlerinden birini yaşadığını ifade ederek, “Sakarya’dan huzurla ayrılıyorum” dedi.

Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ne veda ziyaretinde bulundu. SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Kaldırım, Sakarya’nın doğasını ve insanını özleyeceğini söyledi. Meslek hayatının en şerefli dönemlerinden birini yaşadığını dile getiren Vali Kaldırım, “Görevimiz boyunca deprem, sel ve patlama gibi afetlerle karşılaştık Sakarya’da meslek hayatımın en şerefli dönemlerinden birini yaşadım” ifadelerini kullandı.

110 OKUL YAPTIK

Görev süresi boyunca Sakarya’da özellikle eğitimle ilgili bir çok adım attıklarını ifade eden Vali Kaldırım, “Toplam 1540 derslikli 110 okul yaptık. Okul binalarının tamamını elden geçirdik. Riskli kamu binalarının taşınmasını sağladık. Ben bu şehirde kamu açısından görevimi yaptığımı düşünüyorum. Sağlık alanında da çok ciddi yatırımlar yapıldı. Şehir Hastanesi önemliydi ve inşaatı sürüyor” diye konuştu.

DEPREME HAZIRLIK

Sakarya’nın öncelikle konusunun depreme hazırlık olması gerektiğini ifade eden Vali Kaldırım, “Depremin ardından Kahramanmaraş’taydık. 1999 Marmara Depremi’ni yaşayan Sakarya, deprem bölgesinin yardımına koştu. Sakarya ile bir kez daha gurur duydum. Bu şehrin sanayisi iyi oturdu artık çok seçici olmak zorunda. Katma değerli sanayi tercih edilmeli. Deprem gerçeği de Sakarya’da göz ardı edilmemeli” dedi.

DOĞASI VE İNSANI

Sakarya’nın en çok doğasını ve insanını özleyeceğini vurgulayan Kaldırım, “Ben bu şehrin insanını çok seviyorum. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Sakarya yardımcı olmak için adeta seferber oldu. Maraş’ta barınmadan gıdaya tüm ihtiyaçlara anında koordine olarak yardım gönderdi. Sakarya’nın doğası da gerçekten muhteşem ve korunması gerekiyor. Sakarya’dan huzurla ayrılıyorum” şeklinde konuştu.

Kategori:SGC Haber