İçeriğe geç

Türk-İş’ten SGC’ye ziyaret

Türk-İş Genel Teşkilatlanma Sekreteri Eyüp Alemdar, Türk-iş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Koop-İş Sakarya Şube Başkanı Şevket Ulusinan, İstanbul 2. Nolu Şube Başkanı Şahin Kaya Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı, Yenigün, Yenihaber ve Sakarya Halk Gazeteleri imtiyaz sahibi Halil İbrahim Balcı da hazır bulundu

BALCI DA EŞLİK ETTİ

Türk-İş Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Türk-İş  İl Temsilcisi ve Demiryol İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman  Koop-İş Sakarya Şube Başkanı Şevket Ulusinan, İstanbul 2. Nolu Şube Başkanı Şahin Kaya’nın Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretine Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı, Yenigün, Yenihaber ve Sakarya Halk Gazeteleri imtiyaz sahibi Halil İbrahim Balcı da eşlik etti.

SAVUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Ziyarette konuşan Türk-İş Gerel Teşkilatlanma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar bir Sakaryalı olarak Sakarya basınını yakından takip ettiğini ve Sakarya yerel basınının kalitesinin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Alemdar, Türk-İş’in ülkenin en büyük işçi konfederasyonu olduğunu belirtirken “ Genel Başkan Ergün Atalay ağabeyimizle birlikte çalışan kesimin haklarını en iyi şekilde savunmaya çalışıyoruz “ şeklinde konuştu.

ONUR DUYUYORUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur bir çok STK’nın, sendikanın Genel Başkan düzeyinde Sakaryalılar tarafından temsil edilmesinden onur duyduklarını söyledi. Matur, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’nin 1954 yılında kurulmuş, Türkiye’nin en güçlü meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nda  en baştan bu yana üst düzeyde temsil edilmiş güçlü bir yapısı olduğunu anlattı. Ziyarette SGC Başkan Yardımcıları Sedat Balta ile Hasan Coşkun ve Yönetim Kurulu üyesi Uğur Kaya da hazır bulundu.

Kategori:SGC Haber