İçeriğe geç

Öztürk Yılmaz’dan SGC’ye ziyaret

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, ulusal medya ekranlarının kendilerine yasaklandığını belirterek “ Türkiye’de yerel medya dışında sesimizi duyuramıyoruz” dedi

HALKIMIZA ŞİKAYET EDİYORUM

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında SGC Başkanı Sezai Matur, Yılmaz’a yerel basının ve Sakarya’nın sorunlarını anlattı. Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, ulusal medyada ekranların kendilerine yasaklandığını belirterek “ Özellikle hepimizin vergileriyle yayın yapan TRT ve Anadolu Ajansı’nı halkımıza şikayet ediyorum. Bu yayıncılık değil, gazetecilik değil. Türkiye’de yerel medya dışında sesimizi duyuramıyoruz” şeklinde konuştu.

İKİ TARAFIN DA KANALLARINA ÇIKAMIYORUM

Türkiye’nin bir yeniliğe ihtiyacı olduğunu düşündükleri için Yenilik Partisi’ni kurduklarını belirten Öztürk Yılmaz “ Kısa sürede seçime girme yeterliliğini elde ettik. Kendimizi anlatabildiğimizde halkımızın teveccühünü görüyoruz. Ancak beni ekran yasaklısı hale getirdiler. İki tarafın da kanallarına çıkamıyorum. Ben de Anadolu’yu karış karış gezerek Yenilik Partisi’ni ve ülkemiz için çözüm önerilerini anlatacağım. “ dedi.

YEREL BASINI GÜÇLENDİRMEK GEREK

Yerel basının desteklenmesi gerektiğini belirten Öztürk Yılmaz “ Avrupa’da ve Amerika’da yerel basın çok daha güçlü. Bizim de yerel basını desteklememiz, güçlendirmemiz gerekir. Anadolu’da çok zor şartlarda yayın yapıldığını biliyoruz” dedi. Seçimlere kendi partilerinin isim ve amblemiyle, bazı partilerin adaylarına listelerinde yer vererek gireceklerini kaydeden Yılmaz  seçimde önemli bir başarı kaydedeceklerini söyledi.

Kategori:SGC Haber