İçeriğe geç

Matur’dan Duran’a ziyaret

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında basın sorunları ve çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

RESMİ İLAN ZAMMI

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran’ı ziyaret etti. Matur ziyaret sırasında yerel gazetelerin son dönemde artan maliyetler nedeniyle zor günler geçirdiğini belirterek resmi ilan fiyatlarına beklenen zammın bir an önce yapılmasını talep etti. Matur, internet haber siteleriyle ilgili yapılması planlanan yasal düzenlemenin  bir an önce çıkması gerektiğini belirtirken “ Ciddi emek harcayanlar ve kurumsal alt yapıya sahip olanlarla bu işi amatörce yapanların ayrılması için bir yasal düzenlemeye ihtiyaç var” dedi.

FİKİRLERİMİZİ SUNDUK

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran ise yerel basının içinde bulunduğu durumu bildiklerini ifade etti. Duran, resmi ilan fiyat ayarlaması için Genel Kurulun toplanmasını beklediklerini kaydetti. Sosyal medyayla ilgili düzenlemeleri de içeren internet medyasını bir sisteme oturtacak yasanın hazırlıklarının sürdüğünü belirten BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran” Yasa taslağıyla ilgili fikirlerimizi sunduk. Bu hafta içinde yeniden yapılacak bir toplantı ile taslak yeniden elden geçirilecek” şeklinde konuştu.

Kategori:SGC Haber