İçeriğe geç

KESK’ten SGC’ye ziyaret

KESK Genel Sekreteri Şenol Köksal, Eğitim Sekreteri Sinan Muşlu, KESK Platformu Dönem Sözcüsü Yücel Kaçar ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur’u ziyaret etti.

KESK Genel Sekreteri Şenol Köksal, KESK Genel Yükseköğretim ve Eğitim Sekreteri Sinan Muşlu, KESK Platformu Dönem Sözcüsü Yücel Kaçar ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur’u ziyaret etti. SGC Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Köksal, son imzalanan toplu sözleşmeyi eleştirdi.

İŞYERİ ZİYARETLERİ

KESK Genel Sekreteri Şenol Köksal, il gezileri kapsamında Sakarya’ya geldiklerini belirterek, işyerlerini ziyaret ederek örgütlenme çalışmalarımızı ve üye toplantılarımızı yapıyoruz” dedi. Köksal, “Bu ülkede en geride bırakılan kamu emekçisidir. Ortalama bir memurun aldığı maaş artık asgari ücrete neredeyse denk gelen bir yerde. Bizim talebimiz ‘insanca yaşanan bir ücret’ idi.

3600 EK GÖSTERGE

Ziyarette 3600 ek gösterge konusuna da değinen Şenol Köksal, “Bir 3600 aldatmacası var. Her dönem gelir. Yani 3600’ü veriyorum diye sürekli oyalar. 3600 gerçekliğini yaparken bir de ayrıştırır. Asker, polis, din adamı vs. bir takım sınıflara sokar” dedi.  Basının sorunlarının da ele alındığı ziyarette Köksal, yerel basının şu anda ulusal basından daha fazla doğruları yazabilecek cesarete sahip olduğunu belirtti.

YEREL DAHA TARAFSIZ

Köksal, “Basın ayağı bizim için çok önemli. Yerelde de sesimizin duyurulmasına ihtiyaç var. Bunun için de illerde yerel basının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. İktidarı güdümünde olan ulusal yayın organları sesimizi duyurmazken yerel basın bu konuda daha tarafsız” dedi. SGC Başkanı Matur ise, Sakarya’nın yerel basınının mümkün olduğunca tarafsız şekilde herkesin sesini yansıtmaya çalıştığını belirterek, basının yaşadığı sorunları dile getirdi.

Kategori:SGC Haber