İçeriğe geç

CHP heyetinden SGC’ye ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu ve partililer, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek başkan Sezai Matur ile görüştü.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet, Sakarya’nın sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, şehrin problemlerini duyurabilmek için 40’a yakın vekille birlikte ilimize geldiklerini belirterek, “Sakarya’nın yüreğimizi yakan problemlerinin geniş bir kamuoyunun bilmesini istiyoruz” dedi.

HER İLÇEYE GİDECEĞİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel de ziyarette yaptığı konuşmada, “Biz, son yıllarda çok sık Sakarya’ya geliyoruz. Bu şehrin sorunlarını da Sakaryalılardan ve sizin gibi değerli basın mensuplarından dinlemek istedik. İki gün boyunca Sakarya’da gidilmedik ilçe bırakmayacağız. Herkese ulaşmaya ve iktidarımızda yapacaklarımızı onlarla paylaşmak istiyoruz” dedi.

BASININ SORUNLARINI BİLİYORUM

İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da gazeteci olması nedeniyle basının sorunlarını bildiğini ifade ederek, “Biz önce basının mülkiyet hakkına ve sendikalı olma hakkı için mücadele edeceğiz. Dijital medyanın sorunları için de çözüm yolları geliştiriyoruz. Başta yerel basın olmak üzere çok seslilik için basın kuruluşlarımızın yaşaması gerekiyor. Biz de bunun için çalışacağız” dedi.

ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLAR

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur da ziyarette yaptığı değerlendirmede, “Sakarya’nın bize göre en büyük sorunu deprem. Sakarya şu haliyle bir depreme hazır değil. Bununla birlikte Sakarya’yı İstanbul’un sanayi çöplüğü haline getirme çalışmalarını üzülerek izliyoruz. Basın mensuplarının hak kayıplarıyla ilgili düzeltme yapılması gerekiyor” dedi.

Kategori:SGC Haber