İçeriğe geç

Bülbül’den SGC’ye ziyaret


Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Muhammed Levet Bülbül ve İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORLAR

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül ile İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek bir süre önce yeniden göreve seçilen Başkan Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileğinde bulundular. MHP Grup Başkanvekili Bülbül, yerel basının özveriyle yaptıkları çalışmaların demokrasiye ve ifade özgürlüğüne önemli katkılar sunduğunu söyledi.

ÖRNEK BİR YEREL BASIN

Bülbül, Sakarya basınının da Sakarya’nın sorunlarının çözümüne önemli katkılar sunduğuna dikkat çekerken “ Yerel basının ulusal basına göre çok daha zor şartlarda görev yaptığını biliyorum. Biz parti olarak da bunun bilincindeyiz. Sakaryamız özelinde de Türkiye’ye örnek bir yerel basın olduğunu biliyor ve bundan gurur duyuyoruz” dedi.

VAKA SAYILARI ARTIYOR, AŞILANALIM

MHP Grup Başkanvekili Muhammet Levent Bülbül, Sakarya’da vaka sayılarının aşılanma oranlarıyla ters bir şekilde hızla arttığına dikkat çekti ve Sakaryalılar’ı aşı konusunda daha duyarlı olmaya davet etti. Bülbül, “ Günlük vaka sayıları ve hastane yatış oranları hepimizi endişelendiriyor. Lütfen aşımızı olalım. Bülüm insanlarının yaptıkları uyarıları dikkate alalım” şeklinde konuştu.
DAHA SADE VE KOLAY ANLAŞILABİLİR

Parti olarak hazırladıkları anayasa taslağını ittifak ortaklarına sunduklarını belirten Bülbül, “Anayasamız bir çok dönemde ilave edilen metinlerle çok dağınık bir yapıya bürünmüş. Derli toplu, dili daha sade, kolay anlaşılabilir, mevcut sistemdeki sorunları da çözmeye yönelik bir çalışma yaptık. Önümüzdeki günlerde bu taslağı tüm partilere sunup tartışmaya açmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖNCELİKLİ KONULAR ARASINDA

Türkiye’nin seçim sisteminin de sorunlu olduğuna dikkat çeken Bülbül, TBMM’de daha geniş kesimlerin temsili için barajın düşürülmesi dahil bir çok yeniliğin planlandığını söyledi. Bülbül “ Meclis açıldığında bu konu öncelikli konular arasında olacak. Önümüzdeki seçimlere yönelik bir plan şeklinde algılanmasından rahatsızız ama bu düzenlemenin de yapılması gerekiyor. Dar veya daraltılmış bölge seçim sistemine çok sıcak bakmıyoruz” dedi.

SORUNLARI ANLATTI

SGC Başkanı Sezai Matur da gazetecilerin özlük haklarıyla ilgili yaşadıkları hukuki sorunları anlattı ve çözüm istedi. SGC’nin kurumsal kimliğini de anlatan Başkan Matur SGC’nin üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından hazırlanan yerel medyanın sorunlarını içeren dosyayı da Bülbül’e sundu.

Kategori:SGC Haber